Ozonowanie dla przedszkoli

Ozonowanie jest idealną metodą dezynfekcji a sam ozon jest w czołówce najsilniejszych związków dezynfekujących do tej pory odkrytych. Skutecznie usuwa zarazki czyt. bakterie roztocza, pleśnie oraz grzyby jak też wirusy a przy tym niweluje zapachy i niepożądane związki chemiczne.

w tej sekcji pragniemy odpowiedzieć na kilka pytań związanych z ozonem:

Jak ozon działa?

Ozon wydobywający się z generatora ozonu natrafia na zanieczyszczenia takie jak lotne związki organiczne bądź nieorganiczne, bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie jak też insekty i likwiduje je. Jeden z atomów tlenu O3 uwalnia się i przyłącza do napotkanej przeszkody usuwając ją. To co zostaje po ozonowaniu to zwykły tlen dzięki te,u ozonowanie jest wyjątkowo skuteczne oraz w pełni ekologiczne.

Co daje ozonowanie dla przedszkola?

Ozon jest coraz chętniej i powszechniej używany w różnych dziedzinach życia na całym świecie. Jednak ozonowanie w Polsce to wciąż nowa metoda, choć ciągle przybywa jej zwolenników. Najczęściej ozon wykorzystywany jest do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako środek dezynfekujący i bakteriobójczy.

  • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
  • Sterylizacja – ozonowanie zabija wirusy i bakterie i wywołane tym nieprzyjemne zapachy, na przykład po chorych osobach;
  • Ozonowanie to usuwanie alergenów – ozon zabija również wszelkiego rodzaju roztocza, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje;
  • Ozonowanie to dezynsekcja i deratyzacja – ozon chroni przed szkodnikami takimi jak karaluchy, mrówki, mole, komary i gryzonie.

Ozonowanie to metoda idealna wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagane są czystość mikrobiologiczna i sterylność. Doskonale sprawdza się tam gdzie zawiodły inne tradycyjne metody dezynfekcji, na przykład ozon w postaci gazowej dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków.