Ozonowanie aut i pojazdów

Zabieg ozonowania jest niezwykle skuteczny i bezpieczny. Czas ozonowania pojazdu jest uzależniony od występującego problemu z jaki musimy usunąć.

Ozonowanie aut jest niezwykle skuteczną metodą dezodoryzacji (usuwanie zapachów) oraz usuwanie pleśni i grzybów z klimatyzacji oraz wnętrza auta.

Ozonowanie jest w pełni ekologiczną metodą oraz bezpieczną dla auta. Ozon dzięki generatorowi ozonu jest rozprowadzany we wnętrzu auta jako gaz, dzięki temu dociera w każdą szczelinę a jego silne właściwości utleniające skutecznie i szybko neutralizują zapachy, bakterie, wirusy czy grzyby.

Pamiętaj że dbając o klimatyzację swojego auta dbamy o jakość powietrza w aucie.

Układ klimatyzacji w aucie jest idealnym środowiskiem dla rozkwitania pleśni oraz grzybów. A te z kolei powodują poważne choroby dróg oddechowych.

Brzydki zapach po uruchomieniu nawiewu w aucie jest jednym z pierwszych sygnałów świadczących o niebezpiecznych drobnoustrojach w aucie.


Zabieg ozonowania aut oraz pojazdów jest w 100% skuteczny oraz bezpieczny. Ozonowanie pozwala uwolnić auto od:

  • wszelkiego rodzaju odoru w aucie ( usuwanie zapachów organicznych oraz nieorganicznych)
  • wirusy w 100%
  • bakterie oraz drobnoustroje
  • wolne rodniki

Czy ozonowanie auta może uszkodzić wnętrze?

-ozonowanie jest w bezpiecznie dla wnętrza pojazdów pod warunkiem iż jest wykonane przez specjalistę i profesjonalnym sprzętem. Na rynku pojawiło się dużo osób oferujących ozonowanie „tanimi ozonatorami” ( w cenach do 2 tyś zł) tego typu ozonatory oparte o technologię „wyładowań koronowych” poza ozonem produkują inne szkodliwe substancje które uszkadzają tapicerkę oraz są wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia.

Jak długo trwa ozonowanie auta?

W przypadku ozonowania aut osobowych i ozonowaniu w celu odświeżenia pojazdu, zabieg trwa około godziny. W przypadku usuwania np. kwasu masłowego z wnętrza pojazdu zabieg trwa 8h i musi zostać powtórzony.