Nasze metody zwalczania koronowirusa

W jaki sposób zneutralizować wirusa? Dlaczego wybrać firmę? Jaka jest skuteczność zabiegów? Na jaki zabieg się zdecydować?

SARS-CoV-2
Wirus SARS-CoV-2 (obraz z mikroskopu elektronowego)

Aby zneutralizować wirusa najlepiej wykorzystać metodę chemiczną.

 Dezynfekcja chemiczna to dezynfekcja przy użyciu roztworów preparatów chemicznych o różnych właściwościach. Substancja aktywne to związki na bazie chloru, związki nadtlenowe, IV-rzędowe związki  amioniowe, alkohole, aldehydy i pochodne fenolu. Wybór odpowiedniego preparatu jest zależny od znanego lub spodziewanego skażenia, rodzaju dezynfekowanego materiału i toksyczności środka. 

Przy wyborze środka chemicznego stosowanego do neutralizacji koronawirusa należy kierować się budową wirusa oraz jego systematyką. Oprócz skuteczności ważnym czynnikiem jest toksyczność dla ludzi i zwierząt, aktywność, oraz reaktywność z otoczeniem.

Kiedy już wiemy jaki preparat użyjemy musimy zastanowić się nad „formą podania” do wyboru mamy kilka metod:


Kąpiel dezynfekująca – metoda stosowana w przemyśle oraz medycynie. Polega na zanurzeniu przedmiotu dezynfekowanego w roztworze dezynfekującym.


Metoda mechaniczna– polega na ręcznym bądź mechanicznym czyszczeniu powierzchni.


Oprysk grubokroplisty– najpopularniejsza metoda z racji na niski koszt rozpylaczy, polega na opryskowym zwilżeniu powierzchni roztworem o działaniu dezynfekującym.


Zamgławianie ULV–  jest zabiegiem, którego przewaga nad tradycyjnym opryskiem polega na możliwości wytworzenia kropelek o mikroskopijnej średnicy, a następnie rozprowadzeniu ich przy użyciu generatora zimnej mgły. Kropelki te będące w istocie mieszaniną substancji trującej oraz wody w odpowiednich proporcjach, są dosłownie niewidoczne gołym okiem, ich średnica to ok. 30 mikronów. Dzięki temu są one lekkie i bez problemu unoszą się w powietrzu.

Zamgławianie ULV

Zamgławianie termiczne– jedna z najwydajniejszych metod rozprowadzania środków dezynfekujących. Dzięki zastosowaniu zamgławiacza szybko oraz skutecznie można usunąć wirusy oraz bakterie. Można tę metodę stosować na małych oraz dużych pomieszczeniach jak też na terenach zewnętrznych.

Dezynfekcja wirusów na dużej powierzchni.